Виховання дітей

Як розвинути логічне мислення у дитини?

Логічне мислення – це, можна сказати, основа нашого інтелекту. З його допомогою ми аналізуємо інформацію, робимо висновки, приймаємо рішення, визначаємо причину і наслідок. Ось кілька корисних ігрових вправ на розвиток логіки, які підійдуть навіть дошкільнятам.

Насправді, логічне мислення у дітей починає формуватися задовго до школи: в 4-5 років. Дитина бачить, що відбувається навколо нього, спостерігає закономірності і взаємозв’язку. І чим більше він дізнається про навколишній світ з книг, освітніх передач і спілкування, тим краще.

А якщо ще й закріплювати це в ігровій формі, то взагалі чудово! Спробуємо?- Задачки на класифікацію предметів.Дуже прості, але дієві. Попросіть дитину розкласти картки із зображеннями тварин або предметів в групи за якоюсь ознакою.

Наприклад, визначити травоїдних і хижаків, знайти овочі і фрукти, відокремити круглі предмети від довгастих, а парні числа — від непарних і т.д. а ще ви напевно пам’ятаєте безсмертну гру «Їстівне – неїстівне».

У ній до того ж потрібно швидко міркувати, адже летить м’яч чекати не стане!- Знайти загальне і відмінності.Наприклад, назвати одним словом групу предметів. Скажімо, огірок, цибуля, картопля — це овочі.

Або, навпаки, вибрати з групи карток із зображеннями протилежності: місяць – сонце, спека – мороз.- Прибрати зайве.Прекрасне і зовсім нескладна вправа! Попросіть дитину з ряду картинок або слів прибрати невідповідні до всіх інших.
Це не тільки відмінно тренує логіку, але і розвиває нестандартне мислення, адже ознаки подібності можуть бути різними! Наприклад, в ряду ” автомобіль, автобус, велосипед, літак» зайвим може бути як літак (тому що все інше — наземний транспорт), так і велосипед (тому що тільки він може їхати без двигуна). І таких прикладів можна придумати дуже багато! Ви можете навіть влаштувати змагання між дітьми: хто знайде в одному ряду більше зайвих предметів і пояснить, чим вони відрізняються від інших.Записуйтеся на заняття в школу IQ007 і розвивайте логічне мислення разом з нами!А які ігри на логіку знаєте ви?Інші статті на нашому каналі: чим зайнятися в черзі з користю для розуму?5 класних конструкторів для будь-якого возраста4 розвиваючі ігри для всієї родини

Related posts

Leave a Comment