Виховання дітей

Як я з маленькою донькою відпочивала у батьків, а образилася на свекра

Було це вже багато років тому, але з пам’яті чомусь не стерлося. Доньці було всього 6 місяців, коли вона вирушила в свою першу подорож – до дідусів і бабусь. Ми жили в Криму, а вони – за 700 км від нас, але зате в одному, двоквартирному будинку, побудованому для вчителів.

У нашому місті жила сім’я брата мого чоловіка, тому я і чоловік взяли з собою і його п’ятирічного племінника. Чоловік майже відразу поїхав, а ми залишилися на пару місяців. Причому, я жила у своїх батьків, а племінник – у свекра зі свекрухою.

Фото люб’язно надала Даша Гингазова Даша-автор каналу шлях мами і просто дуже хороша людина.Маленькі дітки встають рано, тому о сьомій ранку я вже прогулювалася з дочкою в колясці у дворі, щоб вона дихала чистим повітрям. Зі свекром і свекрухою у мене, в принципі, були хороші відносини.

Вони з батьками сусіди і колеги. Свекор взагалі колись був моїм класним керівником, а свекруха викладала улюблену математику. Я була зразковою ученицею і відмінницею, і взагалі, вони позитивно поставилися до вибору сина.

Та й дочка у нас народилася через шість років після укладення шлюбу, так що час “притертися” у нас було, хоча ми і жили окремо.І ось в один прекрасний ранок у двір (а він теж, по суті, загальний, з маленьким і прозорим парканчиком, що відокремлює ділянки), вийшов подихати мій улюблений свекор. Побачивши нас, він здивовано підняв окуляри і видав карколомну фразу: “Алінка, а ти вже прокинулася? А наш онук ще спить”.

Це було так несподівано і неприємно, що я не втрималася і перший раз в житті йому нахамила, видавши щось на зразок-ну треба ж, а сусідська внучка прокинулася.Він, конечною зніяковів після цього, та й мені стало ніяково, але сказане назад не повернеш.Потім сини забрали їх до Криму, а постарілі свекор зі свекрухою навіть брали посильну участь у вихованні єдиної внучки.

Але, як в тому анекдоті про зниклих срібних ложках – ложки знайшлися, але неприємний осад залишився. Потім я багато разів стикалася з ситуаціями, коли батьки по-різному ставляться до своїх дітей або онуків. Навіть тут, на Дзені, багато таких історій з життя про сімейні стосунки-то свекруха дарує онукам різні подарунки, то обожнює дітей дочки, а до онуків невістки ставиться з прохолодою.

Як ви думаєте, чому так відбувається? Мені свекруха, наприклад, у відкриту говорила, що завжди більше переживала за старшого сина, тому що він був боязким і тихим. Його підбадьорювали, ніколи не лаяли. А ось молодшого, більш жвавого, намагалися осаджувати або, як вони виражалися, “прикручували хвостик”.

У підсумку колишній скромний тихоня все життя ходить в керівниках, а жвавий в дитинстві молодший – відмінний фахівець, але ніяк не кар’єрист.А ви знаєте такі історії? Які відносини з батьками ваших половинок, як вони ставляться до онуків? Колись я написала з молодшою дочкою на море, а старша живе у бабусі. Не тільки на канікулах, завжди.
Мені здається, вона чимось співзвучна моєму сьогоднішньому настрою. Я навіть рада, що у мене єдина дочка і вона завжди буде для нас на першому місці, як і її діти.

Related posts

Leave a Comment