Поради садівникам

Чи можна садити троянди в півтіні? Список сортів, які миряться з недоліком сонця

Традиційно для троянд вибирають сонячне місце в саду. А як бути, якщо ділянка затінений? Чи зможе троянда рости і квітни при нестачі світла або краще не влаштовувати експериментів і посадити що-небудь більш тіньовитривале? Розповідаю, як, що і чому. Для троянд рекомендують вибрати сонячну сторону саду-в цій думці сходяться практично всі гуру квітництва.

Саме на відкритому, світлому місці ця рослина зможе в повній мірі розкрити свій потенціал. Однак є невеликі садові ділянки, на яких основне місце зайнято деревами, що дають тінь – чи зможе в таких умовах рости і, головне, цвісти троянда?Традиційний тінистий садок без троянд, dizainexpert.гішкала освітленості тут з’ясовується, що тінь буває різна.

Якщо підсумувати інформацію з різних джерел, то отримаємо наступну шкалу освітленості, яка дозволить охарактеризувати конкретне місце в саду: повне сонце-ділянка отримує більше 3 годин прямого полуденного сонця в день;півтінь – на ділянці пряме сонце буває близько 3 годин вранці або ввечері, решта доби – з притіненням; Тінь, повна тінь-близько 3 годин непрямого денного світла в середині дня і обмежена освітленість весь інший час;розріджене світло / розріджена тінь-те, що прийнято називати “ажурна тінь”, коли сонячне світло протягом усього світлового дня проникає крізь негусту листя дерев або шпалеру/якесь інше схоже перешкоду. Тепер, маючи під рукою цю шкалу, ми зможемо з більшою часткою ймовірності оцінити ділянку, на якому ростуть троянди або який призначений для їх посадки.Однак і тут слід враховувати регіон, в якому знаходиться сад.

Та сама розріджена тінь, наприклад, в Вологді і в Астрахані – два абсолютно різних варіанти. Якщо в першому випадку виживуть, мабуть, лише почвопокривні троянди, в ажурній тіні Астрахані знайдуть порятунок від палючого сонця багато сортів селекції, наприклад, Девіда Остіна.Повне солнцеkartoska.

гіето той самий ідеальний варіант для розміщення троянд, який рекомендують всі квітникарі. Напівтінь-lestnicu.гірози бувають затінені будовою або знаходяться в тіні великих дерев, проте частина дня все-таки отримують пряме сонячне світло.

До речі, така ситуація рятує троянди на півдні (6-7 зони), де яскраве сонце може негативно позначатися на деяких ніжних сортах. Багато “остінкі” добре показують себе саме в півтіні, тоді як на відкритому сонці квіти спікаються. Тінь і розріджений світість квітникарі, у яких троянди змушені рости в таких умовах.

З характерних відмінностей рослин відзначають наступне: троянди видають тонкі пагони з довгими міжвузлями. Висота рослини може бути більше, заявленого в характеристиках сорту;непогане цвітіння тільки в першу хвилю, в другу – поодинокі бутони або квітів немає зовсім;більше листової маси, ніж квітів, і добривами цю ситуацію не виправити. І все ж садівники діляться назвами сортів троянд, які миряться з відсутністю ідеальних умов.

Може, і у вас знайдуться такі?Поділіться своїм досвідом у коментарях! 🌹 🌹 🌹 Michka, http://www.rosebook.ru/topics/md/rozy-cvetushhie-v-teniРозы, які непогано росли і цвіли в півтіні і в ажурній тіні (за рекомендаціями садівників): Mozart, Ballerina, Cardinal Hume, Domaine de Courson, Veilchenblau, Stuttgardia, The Fairy, Swany, Teasing Georgia , Summer Sweatheart, Pat Austin, Alba Meidiland, Anadia, Jardins de France, Les Amoureux de Peynet, Buff Beauty, Golden Showers , Lichtkonigen Lusia, Louise Odier, Prosperity, Schneewittchen , Therese Bugnet, Westerland і деякі інші.

Список складений за відгуками садівників на тематичних форумах (на жаль, без вказівок авторами зон проживання).Olivia Rose Austin, https://www.supersadovnik.

ru/И, підсумовуючи, можна зробити висновок: в тіні краще за інших себе почувають троянди, близькі до видових, з деяких груп старовинних троянд, таких як галльські, дамаські і альба. Для цих місць підійдуть сорти, які вигоряють на сонці (наприклад, флорибунда Tequila або плетистая Veilchenblau, а також багато сортів англійських троянд, почвопокривні);при посадці в півтіні важливо забезпечити троянді достатню кількість поживних речовин (яму заправляють компостом і регулярно підгодовують повним комплексним добривом); Необхідний хороший дренаж (троянди не виносять замокання коренів).І, звичайно, якщо навіть при належному догляді троянда відчуває себе пригнічено, не цвіте, дає дуже слабкий приріст, півтінь у вашій кліматичній зоні їй протипоказана і рослина по можливості краще пересадити.
—————————————————————————————– Крім вимог до світла, троянди відрізняються і іншими якостями: більшою чи меншою стійкістю до дощу і морозу. Перед покупкою нового сорту важливо перевірити ці характеристики заздалегідь.Рекомендую почитати: Топ-8 сортів троянд, стійких до дощу: мої особисті рекомендаціїяк визначити, яка троянда витримає зиму? Розповідаю про шкалу морозостійкості якщо вам сподобалася стаття, буду рада лайку і репосту , і також-особливо! – вашим коментарям! 🌹 🌹 🌹 Підписуйтесь на мій канал, щоб дізнатися нові секрети про садових, кімнатних рослинах і догляді за ними!

Related posts

Leave a Comment