Світ рослини

Антуріум не цвіте, антуріум жовтіє і не росте. Що робити?

Кімнатний Антуріум (він же чоловіче щастя) – красиве кімнатна рослина. На жаль, при всьому бажанні, не у всіх квітникарів виходить «подружитися» з ним. У цій статті ми розберемо докладно: чому жовтіє Антуріум, чорніє стовбур рослини, як боротися з кореневою гниллю.

Лікування народними засобами антуріума не завжди приносить бажаний результат, час згаяно і квітка чоловіче щастя загине. Найкраще не втрачати часу дарма і відразу приступати до рішучих дій.антуріумизахворювання антуріума класифікують на грибкові, вірусні та неінфекційні.

Грибкові захворювання: стеблова гниль, коренева гниль, септоріоз, борошниста роса, іржа. Найчастіше причиною грибкових захворювань є регулярний перелив рослини і низька температура повітря в приміщенні. Зайву воду з піддону завжди слід зливати і не давати їй застоюватися! При стеблової гнилі на стовбурі антуріума з’являються водянисті плями чорного кольору.

Гниль поступово поширюється на інші частини рослини (коріння, листя, квіти).Що робити в цьому випадку? Перевірити Антуріум на наявність шкідників (трипси). Перше, що варто зробити, оцінити ситуацію: наскільки сильні поразки, чи варто боротися на квітку або він вже не мешканець.

Подивитися стан сусідніх рослин, постаратися ізолювати горщик. 1 of 3На Антуріум напала щитівка. Термінова обробка Актарою (Акторлик) 2-3 рази в інтервалом 5-7 днів + ізоляція від інших рослиннеобхідно обприскати Антуріум фунгіцидами (Фітоспорін) 2-3 рази з інтервалом 5-7 днів.

Повністю просушити грунт в горщику, можливо, знадобиться заміна грунту.Гниль в кореневій системі-серйозна проблема. Її причини: поганий дренаж в горщику, непропорційно широкий горщик, невідповідний грунт, занадто частий полив або низька температура.

Ознаки загнивання коней антуріума: бліді і м’які листя, жовтіють і в’януть листя, коріння в’ялі і м’які. Що робити?Якщо коренева гниль в початковій стадії, проблема вирішиться повним просушуванням грунту в горщику, зменшенням вологості навколо рослини і обробкою тим же самим Фітоспорін.Хвороба в запущеній стадії, швидше за все не лікується.

Спробуйте дістати рослину з грунту, обрізати все жовте листя і гнилі коріння. Замініть грунт на більш “легкий”, що пропускає вологу, не зайвим буде додати в грунт золу і обробити нею ж уражені коріння. Далі слід посадити Антуріум в горщик, за розміром трохи більше кореневої системи.

Обмежте полив!При борошнистій Росі листя антуріума скручуються і жовтіють, схоже на хлороз. Але зворотному боці видно суперечки сірого кольору. Що робити? Лікувати рослину за допомогою фунгіцидів.

Іржа. При даному грибковому захворюванні на верхній стороні листа з’явилися світлі плями, а на нижній – коричневі плями. Для лікування застосовуються також фунгіциди.

До поширених неінфекційних захворювань відноситься хлороз: зелене листя блідою. Ознака того, що рослині не вистачає магнію і заліза. Усунути його легко за допомогою добрив з переважанням даних компонентів.

1 of 4нехватка поживних речовинлистя антуріума нерівномірно ростуть, мають недекоративний вигляд, викривилися, швидше за все, він захворів енацієм – вірусним захворюванням. Можливі причини: різкі перепади температур і кліматичних умови, нестача поживних речовин. Вірусні захворювання переносять комахи шкідники.

Можливі наступні проблеми з антуріумом: листя антуріума жовтіють, краю засихають – нестача вологи або рослина отримала сонячний опік.Антуріум не цвіте-причин безліч: нестача сонячного світла або поживних речовин, великий горщик (в цьому випадку рослина нарощує коріння), низька вологість.Листя антуріума чорніють-надлишок вологи, занадто холодна вода для поливу.
Дякую за увагу!Якщо вам є, що додати, пишіть коментарі.Рекомендую вивчити: квітка сімейного щастя-кампанула: все про догляд за кардамоном – користь і шкідкак відрізнити троянду від шипшина?

Related posts

Leave a Comment