Світ рослини

В’юнкі троянди. “ах ” або”ох”?

Алхіміст в кінці цвітіння.Судячи з питань, зараз багатьох цікавить обрізка плетистих троянд після цвітіння. Моя думка про плетистих трояндах теж вас цікавить 🙂 .

Значить треба розповідати. Розповідати. Своїми словами і, сподіваюся, максимально доступно.

Арлекін. В’юнкі троянди-дуже не прості троянди. Коли вони повноцінно цвітуть-це” вищий пілотаж ” абсолютний захват.

І це мистецтво з боку власників таких троянд. Набагато простіше вирощувати подібні троянди в південному кліматі. 4-я кліматична зона, наприклад, ВИРОЩУВАННЯ плетистих троянд, на мій погляд, конкретно ускладнює, але, тим не менш і у нас можна виростити красиві в’юнкі троянди.

Які увивають арки, перголи так, що прямо “ах”). Моя суто індивідуальна думка (нікому нічого не нав’язую️️): вирощувати в’юнкі троянди краще тим рожеводам-розолюбам, хто, в принципі, вже добре знає цю практичну магію “як виростити троянди”. Не варто новачкам починати саме з плетистих троянд.

Ну, хіба тільки з одного: “Фламентанц”. Рамблер червоного кольору і взагалі “не вбивається” 🙂 .Ось ми і підійшли плавно до .

..класифікації плетистих троянд: Алхіміст.

Рамблер. Початок цвітіння.1.

Рамблери-одноразово квітучі в сезон троянди (але дуже пишно і тривало, як раз ось той самий “ах”). Як правило такі троянди мають тонкі і довгі пагони (бувають, звичайно, і виключення з товстими пагонами, наприклад, троянда Алхіміст).Як обрізати Рамблери: я намагаюся максимально зберегти пагони такий троянді, так як цвіте вона на перезимували пагонах.

Якщо Рамблер сильно обрізати-він почне гнати нові пагони і цвітіння втратить по пишності і відкладеться на рік. Це не означає, що троянду з часом не омолоджують. Звичайно, прийде час і плетистий кущ можна прорідити.

Коли ви розумієте, що торішніх пагонів і так багато і цвітіння на них вам забезпечено. Після цвітіння з плетистой троянди-рамблера я видаляю тільки відцвілі квітки / суцвіття. Розанна.

Клаймбер.2. Клаймбери-троянди, квітучі за сезон кілька разів.

За пишності цвітіння часом програють рамблерам (у мене так було, у всякому разі). У таких троянд, як правило, пагони товщі і жорсткіше. Як обрізати клаймбери: я обрізаю приблизно на 1/3 від верху втечі.

І так: свої клаймбери я, практично, перевела в троянди – шраби (високі кущові троянди). Тому, що от чесно, не вірю, що клаймберами можна в 4-й зоні “увити” красиво арку або перголу (буду рада, якщо в коментарях ви мене в цьому переконаєте). Після цвітіння з плетистой троянди-клаймбера я обрізаю приблизно 1/3 від втечі зверху.

Що ще сказати? Постарайтеся запам’ятати одну “аксіому”: під Зимове укриття в’юнкі троянди – клаймбери так само, як і Рамблери, укладають з повністю збереженими пагонами (не ріжуть коротко). Головна цінність плетистих троянд – їх пагони. Ось їх і треба постаратися взимку зберегти.

Алоха. Впала смертю хоробрих під занадто щільним зимовим укриттям. Чому я перевела свої в’юнкі троянди-клаймбери в шраби: мені просто хотілося жити)).

Бажано без каліцтв)). Сміх-сміхом, але пригинати жорсткі Батоги під зиму – для мене – то ще задоволення: поки пригнеш – отримаєш сто подряпин на всіх можливих частинах тіла. При цьому не рятують прості рукавички.

Але є один варіант – садові рукавички захисні. Не можу сказати, що ідеально, але точно – варіант. Читала, що допомагають рукавички зварника 😊 .

Серйозно. Але сама не пробувала. Особисто я, поки пов’язувала і укладала ці троянди, мріяла про костюм водолаза 😄 .

Ось з цього у мене зараз з плетистих троянд всього одна-Алхіміст. Але він оголосив страйк і не цвіте вже другий рік. Пекельний капризун – не знаю що він ще від мене хоче 🤔 .

Решта в’юнкі троянди клаймбери (Розанна, Сантана, Арлекін) далі ростуть у вигляді шрабов і під укриття я їх обрізаю, залишаючи висоту 60 см над землею, приблизно.Алхимист. У кращі роки свого життя)).

Корисні поради власникам плетистих троянд: 1. Ну, про рукавички зварника і костюм водолаза я вже вам сказала 😉 .2.

Пригинайте такі троянди до землі поетапно, з настанням середини вересня (орієнтовно по 4-й кліматичній зоні). Бо пригнути їх одномоментно в період заморозків вже не вийде – Батоги поламаються. А ми з вами пам’ятаємо, що головна цінність плетистих троянд – саме пагони.

Як пригнути в’юнкі троянди поетапно: Зв’яжіть батоги і прив’яжіть до кінця пагонів вгорі на довгій мотузці вантаж у вигляді цегли, наприклад. Насправді одна цегла не впорається, його потім ще доведеться теж парою цегли притиснути – Батоги троянд-норовливі створення і гнутися не бажають. Покладіть цегла-вантаж на землю і трохи намотайте на нього мотузку, як на котушку – Батоги злегка нахиляться.

Кожні вихідні, починаючи з середини вересня, додавайте кілька витків на таку “котушку” – троянда плавно буде згинатися. 3. Уважно вивчіть інформацію про свою плетистой троянді.

Якщо троянда відноситься до селекції Кордес, Тантау або канадської селекції – не вкривайте їх занадто тепло. Одного шару спанбонду щільністю 80 повинно цілком вистачити, а то і 60. Розанна.

Все одно рветься вгору. Ось, мабуть, і все, що я можу розповісти вам про плетистих трояндах. Коротке резюме (особисто моя думка ☝️ ): якби мене запитали: “чи подобаються тобі в’юнкі троянди?”- відповіла б: “дуже!”.

На питання: “Посадила б ти зараз у себе ще в’юнкі троянди?”- відповіла б: “Ох…

Ні за що 🙂 “. При цьому я схиляюся перед тими, хто такі троянди масово вирощує.Сантана.

А ви знали, що Сантана-це сильний вітер на американському узбережжі? 😉 Дякую, що дочитали). P. S.

Всі фотографії троянд на моєму каналі – Мої троянди. 😎 Сьогодні окремі фото квіток плетистих троянд, тому, що: А). як таких плетистих троянд зараз у мене немає, Б).

чомусь окремі квітки на фото у мене виходять краще, ніж кущ в цвіту 🤔 . Ще є до чого прагнути в плані фотомайстерності. Квіткарка Анюта 🌹 .

Related posts

Leave a Comment