Світ рослини

Що не любить спатифиллум: 5 головних протипоказань у догляді

Спатифиллум-одне з найпопулярніших серед квітникарів кімнатних рослин. Він прекрасний навіть не в цвіту: великі яскраві соковиті листя створюють густий кущик. А коли з розетки піднімається високе суцвіття, увінчане білим вітрилом, рослина стає ще ефектніше і привабливіше.

ДО РЕЧІ, спатифиллум ще називають жіночим щастям. Тому тримати його вдома варто не тільки для прикраси квартири, але і для поліпшення власного життя. Вважається, що спатифиллум допомагає незаміжнім скоріше вийти заміж, а тим, хто вже має штамп в паспорті, зберегти гармонію любов в шлюбі, обзавестися потомством.

Спатифиллум люблять не тільки за його красу і благородний вплив, але і за невибагливість. Хоч спатифиллум вважається досить невимогливою культурою, все ж є ряд умов життя, які ця рослина не потерпить: буде частіше хворіти, чахнути, жовтіти і гірше цвісти.Що не любить спатифиллум?1.

Сухе воздухспатіфіллум-тропічна рослина, і хоч він і “одомашнений”, все ж рідних умов вимагає. І в першу чергу це підвищена вологість повітря. В ідеалі спатифиллум потрібно вирощувати в горщику, встановленому на вологому керамзиті.

Інший варіант підтримки вологості повітря-регулярно обприскувати рослину. Влітку йому сподобається теплий душ. Квітучий спатифиллум потрібно зволожувати дуже акуратно: бажано, щоб вода не потрапляла на качан і покривало.

Третій варіант зволоження повітря-поставити біля квітки ємність з водою. Взимку рослина краще прибрати від опалювальних приладів, щоб ті не висушували повітря навколо нього. На недостатню вологість повітря спатифиллум відреагує моментально: листя пожовтіє, висохнуть, бутони почнуть опадати, а то і зовсім не будуть формуватися.

2. ХолодПричем відноситься це як температурі повітря, так і до температури води для поливу. Мінімальна комфортна температура для рослини – 16 градусів.

Якщо в приміщенні буде прохолодніше, спатифиллум зовсім не буде цвісти. Навіть в період спокою його не слід тримати в прохолодних умовах (наприклад на балконі). Оптимальна температура повітря – 22-26 градусів.

ДО РЕЧІ, протяги спатифиллуму також протипоказані.3. Яскраве солнцеСпатифиллум досить легко переносить тінь і півтінь, а солнцепек йому зовсім не до душі.

Тому, намагаючись виділити спатифиллуму найтепліше містечко, не варто виставляти його на південне вікно, краще визначте його на східну або західну сторону. Рослина має бути закрито від прямих сонячних променів і захищене від спеки. 4.

Великі горшкіфото: https://vseolady.ru/wp-content/uploads/2019/02/4-3.jpgСпатифиллум довго не буде формувати бутони і цвісти, якщо посадити його у великий і просторий горщик.

Поки коріння рослини не заповнять всю ємність, про цвітіння можна забути. Кожне нове кашпо має бути трохи більше попереднього, на 3-4 см.пересаджувати спатифиллум на нове місце потрібно лише тоді, коли горщик стане малий і коріння стане тісно.

5. Негативну обстановку ще кажуть, що спатифиллум не переносить сварок, скандалів, стресу і лайки в сім’ї. Він як ніяке інше рослина гостро відчуває обстановку в будинку.
Негатив позначається на декоративності рослини: листя починає жовтіти, чахнути, рослина довго не цвіте, а то і зовсім гине. Звичайно вірити цьому чи ні – справа кожного, але часом дійсно віриш, що рослини відчувають обстановку в будинку і реагують на негатив.А про те, що не любить декабрист, читайте в цій статті: Що не любить декабрист: 5 головних протипоказань у догляді

Related posts

Leave a Comment