Вирощування квітів

Які з троянд найароматніші?

Часто так буває, що все подобається в троянді – і колір, і форма квітки, і стійкість рослини, – однак вона абсолютно не пахне. Адже от невдача! Але ароматних сортів так багато, що можна цілком вибрати для саду пару-трійку улюблениць, навіть якщо інші їх якості не такі хороші. роза в садуПервое, що роблять багато, підійшовши до куща троянд, – нахиляються, щоб понюхати.

Чи не так? Адже ця рослина в підсвідомості нерозривно пов’язане з ніжним ароматом, який може бути мускусним, пряним, фруктовим, терпким, трав’яним або іншим, що поєднує в собі відразу кілька нот. Типово рожевий аромат притаманний столепестной і дамаської трояндам-парфумери якраз використовують їх для отримання ефірних масел. А ось отримати новий ароматний гібрид для селекціонера є справжньою удачею.

Більше шансів вивести запашну сорт, якщо в її предках присутні старі ароматні видові троянди. Але навіть тоді запах може проявлятися більш-менш яскраво, що залежить від багатьох факторів: від клімату, погоди, температури повітря і навіть часу доби. Один і той же сорт в різних кліматичних зонах може вести себе по-різному.

роза Scent from Heaven, фото з сайту cgregoryroses.сомсамие пахучі сорти розсеред професійних садівників в спільнотах багатьох країн давно проводяться справжні змагання на звання самої ароматної троянди. Досвідчене журі оцінює квітка по-аромату, його насиченості, яскравості, деталізує властивості запаху і називає сорт-переможець.

Для американських сортів титул “сама ароматна” одним з перших ввів Д.А. Гембл.

У його списку більшість запашних сортів відносяться до групи чайно-гібридних: Crimson Glory (1961 г.), Papa Meilland (1974, сама запашна з усіх червоних), Sunsprite (1979), Friesia (1979), Fragrant Hour (1997).Роза Molineux-володарка медалі Едланда, 1996 р.

у розоводческих спільнотах Великобританії RNRS за пахощі присуджується медаль Едланда. Це дуже почесна відзнака, і сорти, які отримали його, користуються особливою увагою квітникарів: наприклад, сорт Molineux (1996р), Teasing Georgia (2000р), сорт “Prince Jardinier” (в РФ і Україні продається під назвою “Олександр Пушкін”), отримав медаль Едланда в 2007 році. У сучасних каталогах обов’язково вказуються нагороди кожного сорту.

Серед них потрібно шукати медаль Едланда-в цьому випадку ви дійсно придбаєте ароматну троянду!Ароматні троянди Андрі Дельбарафранцузький селекціонер відомий як творець унікальних колекцій, що об’єднують сорти троянд за однією ознакою. Серед них є і серія ” Великі аромати “(запахи), в якій зібрані троянди , чий аромат є основною для дорогих парфумів Christian Dior. У їх числі такі сорти, як” про Sole Mio”,” Rose des 4 Vents”,”Dioressence”.

“Rose des 4 Vents”, ароматний сорт з колекції ДельбараК Прімеру, Rose des 4 Vents з густо-набитими махровими квітами має аромат фруктовий з деревними нотками,” про Sole Mio “- складний мікс цитрусів, прянощів, моху і навіть ананаса, а сорт” Dioressence ” під час цвітіння виділяє аромат зеленого моху, герані і бергамота. Троянди з явним і сильним ароматомросійські садівники відзначають, що в не дуже простому кліматі нашої країни ароматними є не всі заявлені троянди. Серед тих, кого хвалили за приємний запах, є і чайно-гібридні, і в’юнкі, і патіо-троянди.

Tiffany – роза і лимон;Dolly Parton – роза і гвоздика, Angels Mateu – малина, Persian Yellow – лляне насіння, Fragrant Plum, Blue for You, Summer Song, Belvedere – фрукти, Queen Elizabeth – мох і папороть, New Dawn – яблуко, Betty Harkness – яблуко, лимон;Astrid Grafin von Hardenberg, Louise Odier, Handel, Folklore, Coral Dawn, – рожеве масло, Golden Celebration, Kronenbourg, – фрукти+ цитрус, Dany Hahn – абрикос, Lavinia, Freizinger Morgenrotte, Double Delight – просто чистий рожевий аромат, без ноток тяжкості масла, Blue Parfum – конвалія, фіалка, кориця , Arthur Bell – троянда+ яблуко; Comte de Chambord, Wollerton Old Hall – сильний аромат дамаської троянди; Rokoko – шипшина; Acropolis – аромат зелені, трави; Monica Bellucci – аніс з перцевими нотами; Crown Princess Margareta – фрукти + жасмин; Askot – східний аромат з нотами ванілі і лимона.————————————————————————————- Можливо і ви, шановні читачі, додасте до цього списку своїх улюблениць? Звичайно, аромат – не єдина характеристика, яку враховують, вибираючи сорт троянди. Серед інших для садівника виявляється важливим, як довго тримається квітка на кущі.
Для тих, хто вибирає троянду-чемпіона за тривалістю цвітіння, будуть цікаві ці статті: які з троянд довго тримають квітка? ТОп-10 сортів-чемпионовРозы-чемпіони по долгоцветению якщо вам сподобалася стаття, буду рада лайку і репосту, і також – особливо! – вашим коментарям! 🌹 🌹 🌹 Підписуйтесь на мій канал, щоб дізнатися нові секрети про садових, кімнатних рослинах і догляді за ними!

Related posts

Leave a Comment