Вирощування квітів

Напівплетисті троянди-шраби: кращі сорти для саду, особливості догляду

Вибираючи сорт троянди для саду, перш за все цікавляться, якого відтінку і форми її квіти і часто забувають запитати, якої висоти буде чагарник. А потім виходить, що виростили шраб. Що це за троянди?Шраб в саду в Венешрабамі називають групу троянд з довгими пагонами.

Серед них є напівплетисті сорти і прямостоячі з високими стеблами. Якщо перші ще можна направити на опору, то пагони других товсті і негнучкі. Вони не зможуть оповити арку, зате прекрасно будуть виглядати на тлі стіни будинку, паркану або в якості солітера на газоні.

Шраби іноді відносять до паркових троянд, хоча вони такими не є – це окрема група. Шраб сорту Golden CelebrationИтак, коротко – про особливості шрабів:тривалий період цвітіння. За рідкісним винятком троянди радують квітами, починаючи з червня і до осені.

Аромат. Практично всі шраби мають більш-менш яскраво вираженим ароматом. У багатьох троянд він досить сильний і насичений.

Різноманітність форм, розмірів і забарвлення квітки. У групі шрабів є сорти з простими, махровими, густомахровими формами квітів – на будь-який смак. Деякі сорти закладають поодинокі великі квіти, У інших безліч невеликих квітів зібрано в кисть.

Шраби-менш зимостійкі, ніж паркові троянди і потребують хорошого укритті прикореневої частини, а також основних пагонів. Найпопулярніші і стійкі сорти шрабов1. “Вестерленд” (Westerland)фото з особистого архіваеслі ділянка невелика і є можливість вибрати тільки один шраб – рекомендую “Вестерленд”.

Сорт перевірений часом, стійкий до хвороб, має яскраве, свіже листя і прекрасні великі квіти з тонким ароматом і злегка мереживним краєм. “Вестерленд” зимостійкий і, навіть якщо обмерзає, прекрасно відновлюється за один сезон. “Весртерленд”, фото з особистого архіву2.

‘Pierre de Ronsard’ & nbsp; (‘Eden Rose’)  Для шанувальників старовинних троянд рекомендую сорт з великими, приголомшливою забарвлення квітами. Вершково-білі в центрі, вони рожевіють до країв. Сорт стійкий до хвороб, висота до 2 м, потребує підв’язки до опори (добре росте біля стіни будинку або біля паркану).

Pierre de Ronsard ‘ біля стіни будинка3. Rosarium Uetersen класика чагарникових троянд. Приголомшливий сорт з легким ароматом і прекрасними квітами.

Цій троянді не зовсім пощастило з часом селекції – її вивели в розпліднику відомих селекціонерів Кордес в 1977 році, і тоді ностальгічна форма квітів не вразила розоводів. Сорт деякий час перебував у забутті, але потім його по достоїнству оцінили і по праву. Яскраві квіти, величезна листова маса і довгі пагони (до 3 м), хороша стійкість до хвороб – що ще потрібно, щоб завести цю красуню в своєму саду? https://www.

instagram.com/p/B5K-pICnLw5/4. Roald Dahl Англійська троянда, виведена Девідом Остіном, не надто велика в порівнянні з іншими шрабами (кущ до 1,2 м), з тонкими пагонами і великими жовто-абрикосовими квітами.

Дуже приємний аромат чайної троянди з фруктовими нотками. Шипи невеликі. Добре виглядає в миксбордере з іншими трояндами або рослинами-компаньйонами.

https://www.instagram.com/p/CCVlt3EnTjs/5.

Емільєн Гійо (Emilien Guillot) Троянда французької селекції представлена в 1997 році компанією Массад. Порівняно компактний (1 -1,5 м ) і вузький (близько 60 см) кущ з великими яскравими, густомахровими квітами чашоподібної форми. Квіти добре витримують навіть затяжні дощі.

https://www.instagram.com/p/CAxojjtoNEG/6.

Абрахам Дербі (Abraham Darby)Одна з найбільш знаменитих англійських троянд, виведених селекціонером Девідом Остіном. Сорт з’явився в 1985 році і до теперішнього часу став класикою серед шрабов і чагарникових троянд. Його люблять за практично безперервне цвітіння, приємний аромат і непогану стійкість до хвороб.

Важливо! У сорту трохи пониклі квіти – вони будуть краще виглядати на високій опорі.rozoteka. ru7.

Чіппендейл (Chippendale)сильнорослий шраб (до 120 см) німецької селекції Tantau, виведений в 2006 році. Відрізняється бурхливим цвітінням, розділеним на хвилі (друга хвиля не менш рясна, ніж перша). Добре виглядає в групах в посадках на задньому плані.

Квіти великі, старовинної форми, добре стоять в зрізку. Хороша стійкість до дощу і хвороб. https://www.

instagram.com/p/B6Jh1WnF90Q/Если ви живете в регіоні, де часті дощі, рекомендую звернути увагу на сорти, стійкі до опадів:Топ-8 троянд, стійких до дощюдля тих садівників, хто відповідально ставиться до агротехніки троянд, рекомендую добрива, які я використовую після обрізки: чим підгодувати троянди після обрізки: мій особистий топ добрив.Сподіваюся, ця стаття була корисна для вас.
Підписуйтесь на мій канал, щоб дізнатися нові секрети про садових, кімнатних рослинах і догляді за ними!

Related posts

Leave a Comment