Поради тренування

Стійка в жимі. Яка техніка правильна?

Добре, що з’явилася альтернатива в пауерліфтингу!І піднімати стало можна не тільки по IPF-шаблоном.Ще ця Федерація викидала фортелі, наприклад як тоді, коли в один момент дозволила голову в жимі відривати, а потім сказала: Ні, ну на ❌ уй, давай знову як раніше..

або як екіму “Matathon” еспретіла, коли вони не занесли внесок, а багато тільки таку і мали!У тій-же стійці на носок примудрялися правила обходити, але виглядало це дико: коли нарощували каблук на штангетках так, що виходило стояти в стійці на носок, але з юридичної точки зору підошва п’яти залишалася притиснутою до підлоги. Але вхід і вихід з помосту, це ☺️ Так от починав то я виступати в ФПР, і жали і мостилися в стійці на повну стопу і навіть не задавався питанням як буде краще і як треба. Тренер сказав Ось так, ну і славненько!Але коли з’явилася альтернатива і стало можна не тільки так, я тут же дорвався до стійки на носок!Міст 101%-тний! Без будь-яких намірів зменшиться або зруйнуватися.

Але тут теж не без нюансів.Одного разу коліно у мене захворіло і було боляче тримати ногу в такому положенні. Навіть ногу бинтував (цікаво, бинт на коліні переводить жим в розряд екіпірувального, або це софт?).

 І я повернувся в стійку на повну стопу.І знаєте, на результаті це не позначилося. Мостити стало важче, але не значно.

Сильніше напружувалися спина і ноги, але по здоровому, не на злам хребта.А найголовніше, в широкій стійці на повну стопу, жим став стабільніше, пропали будь-які перекоси і асинхронні включення.А справа в тому, що при стійці на носок, коли стопи майже разом, під лавкою, площа опори вузька і коротка і виправити відхилення «по дорозі» набагато складніше, ніж в стандартній стійці на повну стопу.

Ну і про те як ставити ноги. П’яти по ширині колін. Коліна розведені в сторони на стільки, на скільки дозволяє ліфтерська розтяжка.
І носок повинен опинитися відразу під коліном.Про екзотику, коли ноги стоять на внутрішньому ребрі або коли стопи стоять по лінії вух при тому що сам міст не вище ніж коли спортсмен тисне з піднятими догори ногами, я писати не буду, можна?

Related posts

Leave a Comment