Цікаві історії

Пам’ятка письменника: поради поетам

Кажуть, що щасливі люди віршів не пишуть. Тому що, для написання поезії потрібно якийсь душевний надрив, емоційний сплеск на межі страждання, який потрібно вилити на папір і саме з них народжуються рими. Ми не знаємо, чи так це насправді, але те, що вміння писати вірші не з’являється само собою-це точно! Як для будь-якого виду письменства, щоб створювати хороші вірші потрібно вчитися, тренуватися і вдосконалюватися.

Сьогодні ми дамо вам кілька порад, як навчитися і зробити крок до підвищення свого рівня віршування.В першу чергу потрібно читати якомога більше класичної поезії, щоб відчуття стилю стало для вас звичним і знайомим. Як у будь-якій літературній діяльності у віршуванні величезне значення має рівень начитаності.

Це не тільки набуття досвіду, а й становлення смаку.Вивчіть віршовані розміри, не нехтуйте встановленими стандартами. Багато хто вважає, що ламати ритм і займатися словотворчістю – це авангард, і зовсім не обов’язково вчитися.

Але це не так, багато хто плутає примітив і примітивізм, тут той же принцип, щоб порушувати правила віршування на догоду творчому бунтарству, ці правила потрібно добре знати. В іншому випадку, замість сміливого мистецтва вийде просто сміття. Порушувати закони можуть тільки ті, хто розбирається в них краще за інших!Не втрачайте порив натхнення! Де б вас не застало бажання написати кілька рядків, реалізуйте його обов’язково.

Хоч на клаптику паперу під партою, хоч голосовими в смартфон під час пробіжки, хоч де, і хоч як! Ви обов’язково забудете те, що придумали, якщо не запишете, а потім вислизнула думка вже буде не повернути. А можливо, саме цей вірш міг би стати поворотним у вашій творчій дорозі!Розширюйте ваш словниковий запас, постійно підвищуйте рівень грамотності і збагачуйте мова художніми образами. Для цього використовуйте будь-які доступні джерела натхнення і можливості самоосвіти.

Добре писати може тільки людина з багатим внутрішнім світом, не важливо проза це чи поезія! Тренуйтеся, як можна частіше, не чекайте, коли прийде муза, вона панянка примхлива і, якщо тільки чекати настрою, ви напишіть півтора вірша за все життя.Сідайте і працюйте, може навіть з цього нічого не вийде прямо зараз, але цей досвід стане в нагоді вам в майбутньому. І головне-публікуйте те, що Вам подобається з ваших робіт.

Нерідко кращий стимул для розвитку-зворотній зв’язок від читачів. І нічого не бійтеся. Ви не зобов’язані бути професіоналом, щоб почати свій творчий шлях.
Але ви не станете їм, якщо не почнете!

Related posts

Leave a Comment