Цікаві історії

Які порошки краще не варто купувати

У березні українська система якості досліджувала 31 марку пральних порошків для автомата і визначила найбільш підходящі для повсякденного прання. Експерти встановили відповідність санітарним нормам, здатність видалення бруду різного походження, рівень впливу на волокна (вицвітання, міцність), ступінь піноутворення. Всі речовини визнані нетоксичними.

Кращими за іншими параметрами стали Burti Color,» Лелека”, Reflect, Ecover, Frosch, Sarma. Неефективними засобами є «Зіфа«, Garden Eco, Molecola,» Луч автомат”, Econel, Dosia.У великому різноманітті марок миючих засобів легко загубитися.

Виробники обіцяють легке позбавлення від плям, повернення білизни, м’який вплив на тканину і руки. Допоможе вибрати кращі пральні порошки-в цьому допоможе рейтинг кращих і гірших засобів для прання.Параметри оценкіосновние вимоги, що пред’являються до миючого засобу, є: ефективність;безпека; дешевизна.

Перевірити, наскільки порошок ефективно відпирає різні забруднення, легко на практиці. При цьому у кожного покупця свої очікування: одному досить свіжості і збереження кольору, іншому необхідно відіпрати застарілі плями і зробити білизну білосніжним.Оцінка порошканаскільки миючі компоненти є безпечними, визначає Росспоживнагляд за результатами лабораторних досліджень.

Гранули не повинні пилити, дратувати слизові оболонки і шкіру, рясно пінитися, затримуватися в волокнах тканини. Однак при виявленні ступеня токсичності не враховується індивідуальна непереносимість окремих компонентів.Щоб розібратися в різноманітті брендів і визначити, який пральний порошок кращий, було проведено дослідження, яке виявило:вміст шкідливих компонентів;вплив на тканину (утворення катишков, втрата кольору, міцності, сірість після багаторазового використання);ступінь видалення жирних, білкових плям;велика кількість піни.

У дослідженні взяли участь найбільш відомі бренди сухих миючих засобів з Німеччини, Кореї, Росії, Бельгії, Австралії, Республіки Білорусь. Не були досліджені концентровані Японські, рідкі засоби і капсули.Звернути увагу.

Висока ціна не завжди вказує на надійність миючого засобу. Найчастіше покупець переплачує за бренд.Шкідливі веществаРодителей новонароджених дітей і людей з підвищеною чутливістю шкіри турбує в першу чергу вплив кошти на здоров’я.

У таблиці дана коротка інформація про основні речовини, що входять в будь-який засіб для прання.Багато речовин можуть негативно вплинути на здоров’я людей з підвищеною чутливістю 1. Склад миючих средствТакже в засіб можуть входити: Барвники;стабілізатори;речовини, що пригнічують піноутворення;мило;сода; лимонна кислота.

Найбільш небезпечними речовинами є компоненти аромату в будь-якій кількості. Саме приємний аромат “Альп«,» свіжості«,» цитрусів” сприяє алергії. Тому для немовлят і алергіків вибирайте засоби без аромату.

Для впевненості людям, схильним до алергій і шкірних захворювань, рекомендується використовувати рукавички для ручного прання і полоскати речі не менше десяти разів або ставити режим подвійного полоскання.Солі фосфорної кислоти, незважаючи на заборону в багатьох країнах Європи, не є небезпечними для організму людини. Більшої шкоди наноситься природі.

Потрапляючи в озера, речовини забруднюють воду і сприяють «цвітінню» водойми. Тому використання безфосфатних засобів допомагає зберегти навколишнє середовище.екоторие заборонені речовини не є небезпечними для людини, але вони забруднюють навколишнє средулюбие сипучі речовини порошать, і засоби для прання не виняток.

Однак експериментально негативний вплив пилу на організм виявлено не було. За вимогами Роскачества пилу в засобі повинно бути не більше 3 %. Дослідження показали, що у всіх досліджуваних марках частка пилу не перевищує 1 %.

Для білого одягу підходять ензими і кисневі відбілювачі. Випрані в таких засобах пофарбовані тканини потьмяніють.Важливо.

Всі засоби, що пройшли перевірку і потрапили на полиці магазинів, не завдають шкоди організму, якщо використовувати їх за призначенням відповідно до інструкції.Кращі порошкиПо результатами дослідження російської системи якості кращим засобом для прання в 2018 році визнаний Burti Color (Німеччина). Друге місце посів» Лелека ” (Росія).

Далі розташувалися Reflect (Австралія), Ecover (Бельгія), Frosch (Німеччина), Sarma (Росія). Всього в дослідженні взяла участь 31 марка.Багато популярних порошки не входять в список кращих за качествов передачі «Контрольна закупівля» за 2017 рік кращими засобами для прання кольорових речей стали Deni, Losk, Dosia.

Однак у рейтингу російської системи ці кошти зайняли тільки 11, 14, 26 місця відповідно.Виведення пятеніследуемие речовини не призначені для виведення плям. Вони тільки освіжають тканини і видаляють свіжі забруднення.

Було з’ясовано, що жирні плями (піт, масло) будь-які засоби в цілому відпирають гірше, ніж білкові забруднення (кров, молоко). Рейтинг по виведенню плям представлений в таблиці.Таблиця 2.

Які плями виводяться, «складні ” плями органічного походження видалять засоби для виведення плям. Рекомендується запирати сильні забруднення перед основним пранням. Для цього наносите миючі гелі, господарське мило, соду безпосередньо на брудну ділянку.

Вплив на тканьВещи стиралися 25 разів при 40°С. кращий ефект (тканина не пожовкла і не посіріла) показали:Burti Color;«Лелека»;Reflect;Sarma.Ecover і Frosch зробили тканину жовтою.

Крім того, Frosch знизив міцність тканини по ширині вироби.Для тестування на втрату кольору бралася тканина синього (більш стійкого) кольору. Виявилося, що всі засоби зменшують яскравість одягу: Frosch на 14 %;Burti Color на 13 %;Ecover на 12 %;«Лелека» на 8 %;Reflect на 6 %;Sarma на 6 %.

Показники, ймовірно, пов’язані з високими чистячими властивостями засобів. На жаль, разом з брудом видаляється і частка текстильної фарби.Через високий показник миючого засобу тканина може втратити частку фарбипридають м’якість тканини після прання тільки Burti Color і»лелека”.

Решта кошти залишають у волокнах деяку кількість мінеральних речовин, що робить тканину жорсткою і грубою.Було виявлено, що жоден засіб (31 марка) не утворює катишков.Звернути увагу.

Найкраще впливають на тканину марки Deni, Losk color, «звичайний порошок», Tide. Засоби зберегли яскравість, білизну, міцність.Піноутворенняоб кількість піни впливає на успіх прання.

За стандартом при машинному пранні має утворюватися не більше 180 мм піни. Велика кількість піни може витекти з пральної машини і привести до поломки. Саме тому Засоби для ручного прання не підходять для автоматів.

Велика кількість піни не завжди є показником хорошого порошку, що перевищує Sarma (202 мм) і Reflect (200 мм). Погано піниться, незважаючи на наявність у складі ПАР, Frosch (45 мм).Найгірші порошкиРейтинг найгірших пральних порошків для автомата в 2018 році очолила «Зіфа».

Друге місце зайняв екологічний Garden Eco. Список продовжили Molecola,» Промінь автомат”, Econel і Dosia. Засоби погано відпирають, знижують яскравість, деформують одяг.

Виведення пятеніз всіх претендентів кров видалила тільки Dosia, масляні плями відіпралися не до кінця. Видалили 34 % жиру Garden Eco і» промінь автомат”, 28 % – Econel. Найгірше кров’яні і жирні плями вивели Molecola і «Зіфа».

Вплив на тканьпісля 25 ПРАНЬ При 40°С тканина посерела під дією засобів «Зіфа» і Garden Eco. Жовтизна з’явилася після використання Molecola, Dosia, Garden Eco, Econel.Міцність по довжині виробу знизили Dosia і Garden Eco, по ширині – «Зіфа».

Найкращим з найгірших виявився “Промінь автомат”. Після багаторазового використання тканина не посіріла, не пожовкла і не втратила міцність.”Промінь автомат” є кращим з найгірших порошків на ринкунайкраще зберігає колір Econel: яскравість знижується тільки на 5 %.

Після застосування “Зіфи” тканина тьмяніє на 6 %. На 7 % зменшують яскравість Garden Eco і Molecola, на 9 % – Dosia, на 14 % – «Промінь автомат». В цілому, показники краще, ніж у лідерів дослідження.

Представлені марки не пом’якшують тканину.Звернути увагу. Лідером у зниженні міцності на 45% став Persil, який посів у загальному рейтингу 19 місце.

Пінообразованіеобільное піноутворення спостерігається у трьох марок« “Зіфа” – 220 мм;Dosia – 200 мм;Econel-181 мм.дані кошти, призначені для автоматичного прання, краще використовувати вручну. Практично не піняться Molecola (3 мм) і Garden Eco (4 мм), так як в складі відсутні ПАР.

Деякі порошки практично не утворюють пінувикористовуйте засоби відповідно до маркування. Не засинайте “ручне” засіб в автомат: воно дає рясну піну. Навпаки, засоби з маркуванням» автомат ” погано розчиняються у воді при стиранні вручну.

Досліджувані марки не роблять негативного впливу на здоров’я. Крім того, речовини добре вимиваються з волокон. Тому сміливо підбирайте засіб в залежності від завдання прання.
Головне, дотримуйтесь запобіжних заходів і дотримуйтеся дозування.

Related posts

Leave a Comment