Цікаві історії

Психологічна причина б’юті-залежності

Суспільство нав’язує людям численні стереотипи. Багато з них стосуються і зовнішності. Щоб відповідати стандартам, жінки і навіть деякі чоловіки, “прокачують” себе: хтось сидить на жорстких дієтах і займається спортом до виснаження, хтось стає завсідником салонів краси і косметологічних кабінетів.

Є люди, для яких прагнення до поліпшень перетворюється на нав’язливу ідею. У неї є “ім’я” – б’юті-залежність. Психологічних причин її розвитку існує кілька.

Дисморфофобія розвивається у людей, що мають певні особливості або недоліки зовнішності. У легкій формі воно зустрічається практично у кожного підлітка. Проблема зникає після закінчення трансформації тіла – приблизно до 18-20 років.

Якщо цього не відбувається, під впливом ЗМІ, глянцевих журналів, людина починає шукати способи усунення дефектів. При цьому останні можуть бути зовсім незначними або надуманими.Позитивний результат після збільшення губ, установки імплантів, підтяжки змушує прагнути бути ще краще і красивіше.

Так і розвивається б’юті-залежність. Але головна проблема-незадоволеність зовнішністю залишається незалежно від кількості і типу змін.Психологічні травми і недолік любвимногі психологічні проблеми мають корінь з дитячих років.

Дитина, що страждає від нестачі любові з боку близьких, починає думати, що з ним щось не так. Це зберігається на рівні підсвідомості. У дорослому житті така людина маніакально працює над собою, щоб заслужити визнання, повагу і любов.

Виявляється» недолюбленность ” різними способами. Найбільш поширений “синдром відмінника”. Але, якщо в дитинстві батьки робили зауваження щодо зовнішності, дуже висока ймовірність б’юті-залежності.

Ще одна причина даного розладу-серйозні психологічні травми, що стосуються фігури або особи. Вони можуть бути нанесені однокласниками, тими ж батьками, коханою людиною. Подібні потрясіння сильно зачіпають самооцінку.

Але знову ж таки, жодна процедура її не підвищує. Це змушує вдаватися до високоефективних технік знову і знову. На косметологів, хірургів, дорогі кошти не шкодують ні гроші, ні час.
Схильні до залежності люди у віці вище середнього, яких лякає старість і смерть. Особливо часто страждають ті, ким в молодості захоплювалися і обожнювали.Психологічна причина б’юті-залежності

Related posts

Leave a Comment