Всесвіт та планети

Про світ космічних галактик і їх ядро у всесвіті

Простір, що оточує Землю, представляє складну систему, кожен елемент якої підтримує міцний зв’язок з іншими. Зірки, планети, астероїди утворюють більш масштабні об’єднання галактики.ГалактикаНа шляху до вивчення космосаПри погляді на нічне небо видно сотні крихітних точок, деякі поодинокі, інші складаються в сузір’я.

Ці світила, разом з планетами і чорними дірами входять в Чумацький шлях, який до 20 століття вважався єдиною існуючою галактикою. Межі уявлень людей розширив американський вчений Едвін Хаббл, довівши, що є й інші вселенські об’єкти. Названий на його честь телескоп виявив тисячі галактик, встановив їх розташування і розміри.

Структура Вселеннойкосміческій світ постійно розширюється. Астрономи вважають, що цей процес прискорюється з кожним днем. Відкриваються нові галактики, центри яких являють собою чорні діри.

Деякі, як Чумацький Шлях, обертаються навколо ядра. Їх називають спіральними, тому що швидкість обертання газу і пилу велика настільки, що створює форму «вертушки».Еліптичні космічні утворення представляють інше явище.

Маючи круглу або витягнуту форму, такі галактики містять менше пилу. Отже, формування зірок в них перебуває на межі завершення. За спостереженням вчених, еліптичних об’єднань найбільше у Всесвіті, хоча вони і менш видно астрономам.

Нещодавно виявлено наявність третього типу галактик. До їх складу входять перемички (бари), які складають центр освіти. За формою схожі зі спіральними.

Остання група включає в себе неправильні галактики. У них не можна визначити чітко виражену форму через вплив гравітаційного поля знаходяться недалеко від них тел.коли світи зіштовхуються з галактикою не існують ізольовано.

Вони об’єднуються в кластери, число елементів в яких варіюється від десятків до декількох тисяч. Наприклад, Чумацький шлях входить до групи, де міститься 50 світів галактик.Об’єкти перебувають у постійному русі.

Коли стикаються дві системи, що може завершитися не тільки вибухом, але і злиттям, вихлюпується потужна енергія. “Зустріч” космічних об’єднань відіграє значиму роль у зіркоутворенні. При цьому зливаються разом пил і небесні світила, прискорюючи процес в кілька разів.

Після 5 мільярдів років Чумацький Шлях, ймовірно, зіткнеться з туманністю Андромеди. Вчені стверджують, що в минулому подібне явище вже сталося, що пояснює його опуклість.Дослідження астрономів зараз вчені зайняті питанням, Яка роль темної матерії в створенні галактик, яка за підрахунками становить більшу частину маси і енергії Всесвіту.

Однак сучасна наука про космос зберігає ще незліченну кількість секретів. Існують прогалини, пов’язані з принципами утворення галактик. Незважаючи на це, розвиток технічного обладнання дає надії на здійснення прориву у вивченні масштабних об’єднань, що знаходяться за сотні світлових років від людства.

Спостереження за іншими світами найкраще здійснювати за межами Землі, так як багато видів випромінювання не проходять крізь атмосферу планети. Телескоп “Хаббл”, розроблений NASA і Європейським космічним агентством, є найбільшою обсерваторією на орбіті.Він надає матеріал для дослідження, тому що робить чіткі знімки.
Деякий час тому вдалося відобразити унікальну фотографію галактики, яка сформувалася через мільярд років після Великого Вибуху.У нескінченному Всесвіті знаходяться 200 мільярдів галактик, які ще належить вивчити.

Related posts

Leave a Comment