У світі тварин

Хаскі – історія породи

Кінологи Росії і США ніяк не дійдуть згоди, звідки коріння цієї породи. Американці висувають аргумент: слово “хаскі” походить від “huskimos” – “ескімос”. Як назвали корінних жителів Аляски прибулі англійці.

Російське КІНОЛОГІЧНЕ співтовариство наполягає, що порода виведена на Чукотці. Тому і звучить-Сибірський хаскі. На Аляску потрапила лише в кінці 19 століття, за часів “золотої лихоманки”.

В якості витривалої їздової собаки.Швидкість такої упряжки до 30 кілометрів на годину. Відомі випадки, коли впряжені в нарти хаскі проходили більше 1500 км шляху.

Звідси важлива особливість: це не кімнатна собачка, вічно дрімає в кутку дивана. Їй потрібні навантаження. Швидкий біг на довгі дистанції.

Правда, впорядковано бігти збоку велосипедної доріжки поруч з господарем — не той випадок. Хаскі обожнюють носитися в різні боки. Норовя наблизиться і досліджувати все, що привернуло інтерес.

Так вони проявляють інстинкти. Як тільки наступало коротке арктичне літо, сходив сніг і нарти ставали непотрібні. Собак переставали годувати сушеною рибою-юколою.

Відправляючи у відпустку “без утримання”. Весела біганина хаскі по зазеленілої тундрі-полювання на підніжний корм: лемінгів, ховрахів, мишей і птахів. Бувало і на дичину побільше.

Враховуючи, що це стайні собаки.Тому зараз хаскі “по старій пам’яті” запросто можуть загризти кімнатного хом’яка. А в сільській місцевості кидаються на курей і козенят.

Що стосується котів, їх власників можна заспокоїти лише одним: хаскі будуть з ними дружити, якщо знайомі зі щенячого віку.При всьому цьому, хаскі абсолютно не мисливський собака. Дичину назад не приносить.

Вважаючи за краще з’їсти її або прикопати про запас. Тут важливий момент:” землерийні здібності ” породи. Обожнює робити ями і підкопи.

З усією енергійністю і любов’ю працює лапами на грядках дачної ділянки. Що стосується підкопів, то тут треба підкреслити вільний характер хаскі. Точніше, схильність до втечі.

Може втекти на прогулянці з абсолютно незрозумілих причин. Або вириє лаз під парканом. А якщо сильно скучить з волі-просто перемахне огорожа і сховається.

Насолоджуватися свободою від обридлої квартири може кілька днів. Не особливо сумуючи за мискою з кормом.Вроджена звичка до підніжного корму, енергія і цікавість привертають увагу хаскі до смітників.

Там завжди знайдеться предмет, гідні принесення додому і заховання в дальній кут на “чорний день”.Особливо в молодому віці, та сама схильність освоювати будь-якими шляхами і методами навколишній простір, може доставити неприємні сюрпризи власнику собаки і квартири.Ну хіба можна лаяти цю морду?Є думка, що хаскі не піддаються дресируванню.

Це не зовсім так. З огляду на, що собака стайная — вона готова підкорятися лідеру. Якого поважає і довіряє.

Головне робити це без зайвої муштри і докучливості. У вигляді гри. Тому кажуть, що хаскі схожі характером на дітей.

З якими вони, до речі, прекрасно ладнають.В силу свого дружелюбності з хаскі марно робити сторожову собаку. Ні, вона може, звичайно, вкусити.

Але швидше кинеться на злодія, щоб йому обличчя облизати. Хоча знаки про наближення чужих подає. Правда, вельми своєрідно.

Хаскі не гавкають, а виють, як їхні предки-вовки.Думаю, це треба мало не в першу чергу врахувати власникам нервових сусідейпривичний до арктичних холодів хаскі линяє практично без перерви. Підшерсток буде кругом і скрізь.

На підлозі, меблях та одязі. Липкі валики стануть незамінною річчю.Цю особливість теж можна пробачити.

Шерсть хаскі позбавлена характерного собачого запаху.Причому, собаки цієї породи доглядають за своєю шкурою не менше, ніж кішки. Колір очей.

У більшості випадків вони блакитні, завдяки додатковому гену. Набагато рідше-карі.Іноді зустрічаються випадки гетерохромії.

Прислів’я:” любиш кататися, люби і саночки возити ” саме про хаскі. Але з точністю до навпаки. Ці їздові собаки, мабуть, пам’ятаючи на інстинктивному рівні-наскільки важкі довгі переходи в упряжці, охоче стрибають в машини.

Із задоволенням і інтересом беручи участь в автомобільних поїздках.Головне стежити. що б пес не застрибнув з допитливості в чужу машину.
Сподіваюся, вам було цікаво. Дякую за увагу.

Related posts

Leave a Comment