Самі Свої

Назва: Самі СвОї
Звідки: Київ
Напрямок: фолко-панко-рок
Склад:

  • Олег Сухарєв - лідер, акустична гітара
  • Ростік Ягодка - барабани
  • Юрко Гриняк - бас
  • Макс Коханов - гітара
  • Віра Бондар - скрипка
  • Володимир Резник - саксофон

Альбоми/записи:

  • Смарагди (2005 рік)
Самі Свої

Історія:

Олег Сухарєв, уродженець славного Кам΄янця-Подільського, що на Хмельниччині, після декількох невдалих спроб організувати гурт в рідному місті вступає до тоді ще Українського державного університету харчових технологій (м. Київ). Саме тут в 1996 році зустрічає Колю Музальова (соло-гітара, вокал; нині - лідер гурту Поле трав), Влада Баранніка (бас-гітара); Дениса "Бацилу" Топоренка (ударні), Олександра Скуратівського (іженер студклубу), з якими, зрештою, створює гурт Самі Свої. Виступали тоді, здебільшого, на студентських та напівпідпільних концертах та фестивалях (у тім числі - "Ірпінські джерела-97", "Нове покоління-96", та з новим барабанщиком – Денисом Овчаренком - на "Червоній Руті-97" (останній виступ у тому складі).

Після розпаду гурту в 1998 році Олег Сухарєв вів сольну діяльність як автор-виконавець, а також, час від часу, утворював акустичні проекти під тією ж назвою - Самі Свої. Найвдалішими були виступи на концерті-виставі ТО "Вертикаль" (Міла Мініна (екс-Ворождень, нині Перлина степу) – скрипка, Олександр Кармазін (Zа Вікном) – гітара) у Будинку Вчителя, на "Червоній Руті 2001" (Іван Шміло - бандура, Богдан Комонецький - гітара), на "Рок-акустиці 2001" (Андрій Жураківський - гітара, Тарас Федорчак - перкусія).

Восени 2001р. Олег разом із Андрієм Биковцем (бас-гітара, нині – Чорна Рада) та Андрієм Жураківським - (електрогітара) працюють над відновленням електричного складу, до барабанів запрошений був Денис Овчаренко. Останніх двоє через дуже короткий час залишають гурт, їм на зміну приходять Денис Васильєв (лідер-гітара) та Павло Зозуля (ударні). Пізніше до хлопців приєднується Аліса Кропивка –автор, бек-вокал, гітара. Перший виступ в такому складі відбувся в Житомирі на фестивалі "Студентські струни 2001" (в акустиці).

Далі були виступи на Андріївському узвозі (День Києва, травень 2002 р.), на фестивалі "Струна тернова" (м.Кривий Ріг, листопад 2002 р.), на рок-концерті в Білій Церкві (лютий 2003р.)

Олег Сухарєв ініціював проведення акції "Тулумбас" в підтримку вітчизняної акустичної рок-музики. За участю Самих Своїх відбулося два концерти : 6 березня 2003 року у Києво-Могилянській Академії (також приймали участь українські рок-гурти Ворождень, Пропала Грамота, ведучий - Андрій Середа, лідер рок-гурту Кому Вниz) та 18 березня в Кам‘янці-Подільському, у приміщенні актової зали Педінституту.

1-3 травня гурт виступав на акустичному фестивалі "Струни серця", що проходив в містах Яремче та Івано-Франківськ. На цьому фесті Самі Свої отримали найвищу нагороду - Гран-прі. Окрилений перемогою, гурт розпочинає роботу над дебютним альбомом "Напередодні" (на жаль, з різноманітних причин запис не вдалося завершити). В цей же період гурт залишає Аліса Кропивка.

11 червня в київському клубі "Барви" відбулась акція пам'яті бувшого гітариста гурту Zа Вікном Олександра Кармазіна. Виступали гурти Поле Трав, Гамлєт, Самі Свої та Za Вікном.

11-12-13 липня Самі Свої брали участь у легендарному українському рок-фестивалі "Тарас Бульба", що відбувся в м. Дубно Рівненської області. Тут, як і на попередньому концерті, в складі гурту виступав Роман "Вітер" Савченко (блок-флейта).

24 серпня 2003р. на території Парку партизанської слави відбувся фестиваль "Рок-Воля". В акції брали участь Самі Свої, Гамлєт, Zа Вікном та ін.

15 жовтня пройшов рок-концерт, присвячений річниці Києво-Могилянської академії, Козацькому святу Покрови, річниці УПА. Свої пісні виконували гурти Рутенія, Самі Свої, Одкровення Тимофія, Гаразд, Тінь Сонця, Чувацький шлях.

23 жовтня, на запрошення ТО "Вертикаль", гурт виступив з акустичною програмою в приміщенні клубу.

15 та 16 листопада 2003р. гурт знову завітав до Кривого Рогу, де виступив з сольним концертом та взяв участь в акустичному фестивалі "Струна тернова 2003".

На початку грудня команду залишає бас-гітарист Андрій Биковець. Замість нього, на запрошення Дениса Васильєва, приходить Костянтин Симонов.

14 грудня Самі Свої приймають участь в акції "Українській революції – український рок" (Майдан Незалежності) разом з Едуардом Драчем, Анатолієм Сухим (Рутенія) та гуртом Вій.

15 грудня разом з гуртами Тінь Сонця та Гаразд відбувся виступ в клубі "Барви" на концерті, присвяченому річниці зречення останнього Гетьмана України Павла Скоропадського. Для Павла Зозулі цей концерт став останнім у якості барабанщика гурту. Замість нього, на запрошення Олега Сухарєва, приходить Артем Тєрєхов, який останнім часом грав в гуртах Поле Трав та ЧеГеваре Блюз.

На той час гурт напрацював електричну програму з 10 пісень, серед яких - власне бачення пісні Олега Калича GG45/2++, або Де Володар Землі.

27 січня трагічно пішов з життя Денис Васильєв...

Зі смертю Дениса остаточно розпадається склад, який протягом двох років творив під назвою Самі Свої і репертуар якого до сьогодні використовується в концертній діяльності команди. На той час вдалося записати лише дві пісні - Марічка та Стріляли, Зрештою, Свої….

В такий складний для гурту час допомогти сесійною співпрацею погодився київський гітарист Олександр Гросман (Нєспроста, ЧеГеваре блюз, Поле Трав, Игры Ра), за що йому велика дяка, оскільки Самі Свої були на межі існування…

5 березня 2004р. в клубі "Барви" відбувся концерт пам'яті Дениса Васильєва. В концерті приймали участь гурти, з якими Дениса зводило його коротке, але яскраве творче життя: Самі Свої, Оркеstр Янки Козир, Русальчин Тиждень, Ворождень, Zа Вікном, Тінь Сонця, Юрій Товстоган (один з найкращих представників київської гітарної рокової школи, вчитель Дениса).

21 квітня в клубі "Докер паб" відбулася презентація нової книги поезій відомого львівського поета та рок-музиканта, нашого брата по духу Олега (Калича) Калитовського - "Вирваний час всесвіту". В рамках презентації відбувся концерт київських рок-гуртів Самі Свої, Пропала Грамота, Оркестр Янки Козир. В цей же день, об 11.00, відбувся прямий ефір з Олегом Калитовським та Олегом Сухарєвим на Радіо Київ 98 FM.

Влітку 2004 гурт виступав на "Патриотичній рок-трибуні" та фести-валі "Подих".

Тоді ж з΄являється і сайт гурту. Щоправда, тоді він був за іншою адресою - zsu.zp.ua/99/samisvoji. Розробила сайт Тетяна Савченко (uamusic.org.ua), за що їй величезна щира подяка.

Після виступу на "Подиху" Олександр Гросман вирішує більше часу приділяти своєму колективові Ігри Ра, але так стається, що за дивним збігом обставин до гурту пристає скрипалька Віра Бондар. Диво, але вона вже з першої репетиції Віра зіграла майже всі пісні, і замінила електрогітару настільки потужно, що залишилось дійсно тільки дивуватись. Таким чином, гурт ніби знов переходить до акустики, але при цьому залишаються бас-гітара та барабани, що надає більшої потужності звучанню.

І вже 24 серпня, вперше таким складом, гурт Самі Свої виступає на фестивалі "Рок-Воля 2004", який відбувся завдяки організаційній роботі Андрія Чезганова (Гамлет). Щоправда, на тому концерті Артема Тєрєхова тимчасово підміняв Тарас Валігула (За Вікном, Че Геваре блюз, Неспроста).

Віра добре вливається в колектив і вже сама веде його на наступні концерти: 17 та 18 вересня Самі Свої беруть участь у святкуванні 170-річчя Університету ім.Т.Г.Шевченка.

22 вересня гурт приймає участь у фестивалі "Рок-Булава" в Будинку культури Інституту Цивільної Авіації разом з гуртами "Повітряний Змій", "Тінь Сонця", "Холодне Сонце"(Тернопіль) та "Вій".

12 листопада Самі Свої одними з найперших відгукуються на акції протесту студентства проти виключень з ВУЗів за політичні погляди. (Саме так, згадаймо, і починалась Помаранчева революція). Гурт дає концерт на Контрактовій площі у підтримку цих акцій. В тому концерті у складі виступав давній знайомий гітарист Юрій Афендулов. Відігравши ще один концерт 15 листопада в кнайпі "Купідон" для активістів "Чистої України", Юрій зник з музичних обріїв гурту.

На превеликий жаль, під час Помаранчевої революції Самим Своїм не вдалось потрапити на центральну сцену, а сказати було що.

Гурт Вій ініціює створення альбому-збірки рок-гуртів "Ми Є!" (офіційна назва - "Радіо Україна"), присвятивши її повстанню Духу українського на Майдані. До цієї збірки входять і Самі Свої з піснею Стріляли, Зрештою, Свої….

Революція закінчилася і життя покотилося далі…

Рік 2005.

26 березня на запрошення Костянтина Павляка гурт Самі Свої приймає участь в Міні-фесті "Рок-око" в Черкасах разом з гуртами The Velvet, Катрусин Кінозал та Комитет по борьбе с молодежью. Концерт на запрошення Олега відвідав давній його товариш, поет, музикант, автор віршу пісні гурту Стріляли… Сергій Руднєв. Він вперше почув наживо цю пісню, і схвалив подальше її виконання.

Виступ в Черкасах був останнім для Артема Тєрєхова в складі Самих Своїх у ролі постійного барабанщика. (В Артема народився син). В подальшому ще будуть спільні виступи, але лише на сесійних засадах.

В цей час вскладі гурту відбуваються й інші зміни: з΄являється сопілкар – Юрко Цибулько (Канів), гітарист - Максим Коханов (Миколаїв) та новий барабанщик – Ростислав Ягодка (Коломия). Перший виступ в новому складі відбувається 12 травня в клубі "Stor-205" на святкуванні 5-річчя ТО "Вертикаль". І вже 17 травня наступний виступ на "Єврокемпі" на Трухановім острові.

Нарешті збирається повноцінний склад, що дає змогу творити нові пісні.

22 травня Самі Свої – в Каневі на фестивалі "Kobzar-forever", присвяченому річниці перепоховання Т.Г.Шевченка, і хлопці (Віри на тому концерті не було) презентують пісню на вірші Кобзаря Біленька Хаточка…. В цьому фестивалі беруть участь також: Кому Вниз, Сад, Перлина Степу, Гайдамаки, Едуард Драч, Мертвий Півень, Чорна Рада та ін.

3 липня в клубі "Бочка" вперше відбувається сольний концерт гурту Самі Свої, який підсумовує діяльність колективу за останніх 2 роки. Слухачі почули як відновлені старі пісні - Париж Вже Чекає…, Аркан, Боже Літо(Бурштин) та ін., так і нові: вже згадувана Біленька Хаточка…, Бабуся та Онук та власне бачення пісні Вія В Передчутті Катаклізму.

15-17 липня Самі Свої знову відвідують Дубно, фестиваль "Тарас Бульба-2005". Окрім виступу на великій сцені, дано ще 2 півгодинні концерти в клубі "Альт".

8 вересня-виступ на відкритому майданчику кафе "Траффік", що на Перших Теремках.

17 вересня – виступ на Дні м.Канева.

Восени відбувається частковий запис напрацьованого матеріалу з метою випуску дебютного альбому під назвою "Смарагди".

3 листопада Самі Свої представили свою творчість в передачі на радіо "Промінь" "Український рок-н-рол" в прямому ефірі.

6 листопада - участь в "Старт-концерті" на Контрактовій площі, присвяченому першій річниці студенських акцій протесту. На цьому концерті також були: Оркестр Янки Козир, Гайдамаки, Мандри, Весняний галас та ін.

20 листопада Самі Свої в клубі "Майдан" проводять концертне дійство "Майдан без Майдану", присвячене першій річниці Помаранчевої революції. На цьому виступі вперше прозвучала пісня Забуті Степи, а також нова пісня Казка Про Козака Та Чорта та відновлений каличівський GG45/2++, або Де Володар землі.

Рік 2006.

11 лютого. Виступ в "Барвах" з нагоди 5-річчя Молодіжного націоналістичного конгресу.

17 лютого. Концерт пам΄яті гітариста гурту Самі Свої Дениса Васильєва. Цей концерт відбувся завдяки організаційній роботі Андрія Биковця та Олега Сухарєва, допомагали в забезпеченні проведення концерту і інші наші товариші, Денисові друзі, його батьки. Виступали: Самі Свої, Чорна Рада, Пропала Грамота, Оркестр Янки Козир, Олег Калич (Львів), Ворождень.

13 квітня гурт Самі Свої на запрошення Олега Калича вперше виступив у Львові, у клубі "Лялька". Також виступали львів΄яни Олег Калич, Річ Без Господаря та лідер київського гурту Zа Вікном Олександр "Саунд" Музика зі своєю бек-вокалісткою Тетяною.

27 квітня. Гурт бере участь у фестивалі "Етно-еволюція" у КНЕУ разом з гуртами Пропала Грамота, Очеретяний кіт, Вогнесміх, Росавою та ін.

6 травня, гурт Самі Свої виступає на всеукраїнському фестивалі рок-музики "Рок-Січ", ініціатором та організатором якого виступив лідер гурту ВВ Олег Скрипка. Самі Свої відкривали перший день фестивалю на сцені "Баржа" із півгодинною програмою.

27 травня. Виступ на Дні Києва на Хрещатику, на запрошення Олександра Літовки (продюсера Оркестру Янки Козир). На цьому концерті барабанщика Ростислава Ягодку тимчасово підміняв Артем Тєрєхов. Можна було почути нове звучання пісні Бабуся Та Онук із електро-гітарою та сопілкою.

Лінки: офіційний сайт, жж спільнота
Дивитись відео, Обговорити на форумі

 

Концерты в Чернигове и видео Черниговских банд

Всего на данный момент 45 видео роликов.